کابینت های ممبران ، یکی از بهترین انتخابهای آشپزخانه مدرن است، که به دلیل قیمت مناسب ، نگهداری آسان و تنوع فراوان شناخته شده اند. کابینت ممبران یا وکیوم با ایجاد فشار خلاء بر روی یک لایه نازک روکش pvc روی ام دی اف (MDF) تولید می شود. نتیجه یک سطح صاف و یکدست است که می تواند چندین سال دوام داشته باشد. رنگ آمیزی کابینت ممبران

علی رغم تنوع بسیار زیاد در سمپلهای شرکتهای وارد کننده و نیز تولید کننده روکش pvc ، بعضی از مشتریان خواستار رنگ متفاوت یا های لایت های طلایی و نقره ای بر روی نمای کابینت ممبران خود هستند. برای این دسته از مشتریان پینهاد می شود که رنگ اصلی زمینه کابینت ممبران خود را از بین روکشهای مرسوم در بازار انتخاب استفاده کنند و نکات ذیل را رعایت کنند.

توجه داشته باشید که روکش pvc در مقایسه با رنگ در مقابل خط و خش مقاومت بیشتر و قیمت تمام شده به مراتب کمتری دارد. و در صورتی که کابینت ممبران خود را از قبل نصب کرده اید و به دنبال تغییر چهره آشپزخانه خود با کمترین قیمت هستید میتوانید روی رنگ آمیزی نماها و دربها حساب کنید.

رنگ آمیزی کابینت ممبران

پس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

نماهای کابینت ممبران به راحتی تمیز می شوند و در برابر لکه ها مقاوم هستند و به آسانی آسیب نمی بینند. روکش وکیوم پی وی سی به راحتی رنگ نمی پذیرد، ولی این غیر ممکن نیست. رنگ یک گزینه مناسب برای دادن چهره جدید به کابینت های شما است.

یک – تمیز کردن و جداسازی دربهای کابینت وکیوم

رنگ آمیزی کابینت ممبران

بعد از اینکه درها را جدا کردید ، کافی است سریع آنها را با آب گرم دستمال بکشید. اگرچه ممکن است به دلیل سنباده زنی این کار احمقانه به نظر برسد ، اما شروع به کار با سطوح تمیز خوب است. کابینت ها می توانند با گذشت زمان آهک و گریس را جمع کنند ، بنابراین آنها را خوب و تمیز کنید!

دو – سنباده زنی

رنگ آمیزی کابینت ممبران

خیلی آرام درها را سنباده بزنید. از کاغذ سنباده ای شماره ۲۲۰ استفاده کنید تا به هیچ وجه به روکش وکیوم آسیبی وارد نشود. این کار را در خارج از خانه انجام دهید تا بیش از حد کثیف کاری نکنید.حوصله به خرج دهید و حتما هر درب را با دقت سنباده بزنید.

سه – دوباره دربها را تمیز کرده و خشک کنید

رنگ آمیزی کابینت ممبران

مطمئن شوید که درها تمیز است. تمام تلاش خود را بکنید تا گرد و خاک ایجاد شده از سنباده زنی کابینت ها را از بین ببرید. برای خشک کردن آنها از آب گرم و یک حوله خشک تمیز استفاده بکنید. قبل از شروع نقاشی دربها را بطور کامل خشک کنید.

چهار – محیط رنگ کاری خود را آماده کنید

رنگ آمیزی کابینت ممبران

یک مکان با تهویه مناسب برای بتونه زدن و رنگ آمیزی کابینت های خود پیدا کنید. همچنین از پارچه های کاغذی برای محافظت از کف استفاده کنید. در صورت وزش نسیم حتما روی کاغذ وزن بگذارید. آخرین چیزی که شما می خواهید این است که کاغذ به طور تصادفی روی درهای مرطوب شما تمام شود.

پنج- پرایمر بزنید

رنگ آمیزی کابینت ممبران

میتوانید از این پرایمری نظیر پرایمر بالا برای آماده سازی دربهای کابینت استفاده کنید. استفاده از اسپری بسیار آسان است. اجازه دهید تا به طور کامل بین روکش ها خشک شوند.

شش- دوباره پرایمر بزنید

رنگ آمیزی کابینت ممبران

صبور باشید و متوجه خواهید شد که باید بگذارید آنها خشک شود تا بتوانید یک روکش دیگر اضافه کنید. پس از خشک شدن ، پرایمر را تکان دهید و روند را تکرار کنید. بهتر است یک روز اجازه خشک شدن کامل به دربهای کابینت ممبران بدهید.

هفت – رنگ را بروی دربها بزنید.

رنگ آمیزی کابینت ممبران

حالا برای قسمت باحالش! از رنگ پاش برای اسپری کردن رنگ بر روی دربها استفاده کنید. و حتما دستورالعمل ترکیب رنگ و آب را مطالعه کنید و از دستورالعمل پیروی کنید.

نکات مفید:

عجول نباشید. آنچه را که قبلاً نقاشی شده است دوباره اسپری نکنید.
رنگ پاش را در با سرعت یکنواخت بر روی دربها حرکت دهید تا رنگ در یک جا جمع نشود.
از نتیجه وحشت نکنید! صبر کنید تا کاملاً خشک شود.

هشت – بگذارید دربها کاملا خشک شود.

رنگ آمیزی کابینت ممبران

پوشش اولیه و رنگ مرطوب می تواند وحشتناک به نظر برسد. وحشت نکنید. شما از نحوه خشک شدن شوکه خواهید شد. خیلی صاف و زیبا. مهمترین قسمت این فرآیند این است که اجازه دهید رنگ کاملاً خشک شود. اگر عجله کنید و اجازه ندهید که قبل از پوشش دوم کاملا خشک شود ممکن است نمای دربهای خود را خراب کنید. حتماً درها را روی چیزی قرار دهید. مواظبت کنید لبه‌های دربها به کاغذ نچسبیده باشند.

نه- دوباره رنگ کنید

رنگ آمیزی کابینت ممبران

هنگامی که رنگ خشک شد ، می توانید ببینید که چقدر سطح صاف و تمیزی پیدا کردهاست. شما نیاز به تکرار این روند دارید و حتی ممکن است نیاز به یک رنگ پاشی برای بار سوم داشته باشید.

ده – دوباره دربها را نصب کنید

رنگ آمیزی کابینت ممبران

رنگ آمیزی کابینت ممبران

البته در کشور ما ایران با توجه به قیمت بالای رنگ در مقایسه با تعویض درب کابینت به هیچ عنوان روش بالا برای رنگ آمیزی کابینت ممبران پیشنهاد نمی شود. ومقاله بیشتر جنبه اطلاعات تخصصی دارد.

منبع رنگ آمیزی کابینت ممبران

https://athoughtfulplaceblog.com/how-to-paint-thermofoil-cabinets/

خرید کابینت ممبران

ما اعتماد را به شما هدیه می دهیم. مجموعه صنایع چوب ماهر تولید کننده تخصصی درب کابینت وکیوم با در اختیار داشتن بهترین ها در دکوراسیون آشپزخانه آمادگی لازم برای تامین خواسته های شما در دکوراسیون منزل و خرید کابینت ممبران آشپزخانه را دارد. برای اعزام رایگان کارشناس برای قیمت دهی و طراحی نقشه کابینت ممبران آشپزخانه مد نظرتان با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۰۸۳۶۸۳۵۳ سعید عبدی

۰۹۲۲۷۴۰۴۲۵۳ احسان عبدی

۰۲۱۵۵۲۶۰۶۷۸ تلفن مجموعه ماهر

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید